Управління ліквідністю
Налагодження належного управління грошовими коштами та ліквідністю допоможе побудувати більш стійкий бізнес, оскільки це дозволить вам більш ефективно покривати свої короткострокові фінансові зобов'язання.
Управління грошовими потоками
Надійне та стійке управління грошовими коштами та оборотним капіталом може підвищити довіру зацікавлених сторін до бізнесу. Покращення грошових потоків з метою зменшення боргу, нарощування фондів або забезпечення більшої віддачі від інвестицій зацікавленим сторонам є важливим для будь-якого бізнесу, особливо в періоди економічної невизначеності.
Ефективна позиція оборотного капіталу може допомогти вивільнити грошові кошти для фінансування додаткових ініціатив. Однак виведення грошових коштів з оборотного капіталу вимагає розбору функціонування бізнесу на детальному рівні, що виходить за рамки простих статистичних даних, таких як період до сплати, період оперативної заборгованості або період обороту товарних запасів, і вивчення ключових функцій в плані кредиторської заборгованості, дебіторської заборгованості та товарних запасів.
Якщо ви бажаєте поліпшити свій цикл оборотного капіталу та рух грошових коштів, Вам слід зробити наступне:
— Розробити надійні процеси прогнозування грошових потоків та заходи контролю
— Проаналізувати негайні та короткострокові вимоги до фінансування.
— Стабілізувати рух грошових коштів та виграти час для переговорів із зацікавленими сторонами.
— Визначити можливості для генерування грошових коштів.
— Переглянути цикли оборотного капіталу та розробити рекомендації щодо зменшення потреб бізнесу в оборотних коштах
— Сприяти оптимізації стягнення заборгованості.
— Визначити пріоритети у відтоці грошових
коштів: визначте, які платежі є більш важливими та невідкладними.
— Просувати та впроваджувати грошову культуру в своєму бізнесі.
Створіть культуру, яка цінує грошові кошти понад прибуток. Запровадьте стабільне та чітке управління у складних умовах, що дозволяє ефективно керувати ліквідністю.
Управління ліквідністю у кризові часи
Турбулентні та складні періоди діяльності підсилюють важливість грошових коштів та вимагають змін у системі управління ліквідністю. Складні умови змушують підприємства зосередитися на ефективному управлінні грошовими коштами, оскільки вони можуть зіткнутися з дефіцитом ліквідності (тимчасовими проблемами з грошовим потоком).
В умовах проблем з ліквідністю підприємствам слід шукати нові джерела грошових коштів, такі як державна допомога або нові кредитні лінії. Моніторинг актуальних державних програм підтримки можна здійснювати на сайті Дія.Бізнес. Додатково, дивіться щодо загальної інформації про можливі державні ініціативи у сфері підтримкибізнесу та щодо додаткових можливостей залучення фінансування для бізнесу.
Проведіть детальний аналіз поточних та майбутніх потреб в оборотному капіталі та грошових потоках.
Використовуйте короткострокові грошові прогнози для підкріплення стратегій стійкості та визначення пріоритетів реагування.
Підприємствам, які безпосередньо зіткнулися з грошовою кризою, слід вжити заходів для збереження своїх грошових залишків, обмежуючись виплатами лише найбільш важливим для бізнесу постачальникам та в цей час мобілізуючи плани на випадок непередбачених ситуацій.
Підготуйте докладний перелік заходів протидії, які можливо буде застосувати негайно у складні періоди. Детально опишіть заходи протидії з точки зору їх впливу на ліквідність, строку впровадження, витрат, сигналів ринку та наслідків для франшизи для низки загальних сценаріїв.
Якщо бізнес стикається з гострими проблемами грошового потоку, що виникають внаслідок зовнішнього економічного шоку, дотримання чіткого, стислого плану може допомогти подолати кризу. Скористайтеся контрольним списком грошових коштів та оборотного капіталу для визначення свого шляху в неспокійні часи.
Управління заборгованістю
Рівень заборгованості та доступ до кредитів стають критичними проблемами для багатьох підприємств. Боргові ринки є динамічними та складними. Залучення нових боргів на вигідних умовах або оновлення існуючого кредитного фінансування може бути складним завданням навіть для найсильніших позичальників та кредиторів.
Стратегічний підхід до визначення своїх цілей фінансування капіталу та розуміння своєї заборгованості має важливе значення для сталого зростання.
Реагування у кризові часи
Невизначеність щодо ланцюгів попиту та постачання створює тиск на ліквідність у бізнесі. Перед багатьма підприємствами постають неминучі фінансові проблеми, а деякі бізнеси вже розглядають банкрутство.
Зрозумійте, якими є вимоги до виконання короткострокових зобов’язань.
Нестача фінансів у складних умовах може призвести до неспроможності виконувати свої поточні зобов'язання. Є низка моментів, які слід враховувати у випадку настання такої ситуації.
Позичаючи гроші в банку
чи будь-якій іншій кредитній установі, на вас покладається обов'язок
використовувати отримані кошти відповідно до цільового використання,
передбаченого в кредитному договорі. Використання таких коштів для інших цілей
може спричинити нецільове використання кредиту та призвести до негативних
наслідків. У такому випадку, банк матиме право припинити ваше кредитування. Більше того, як
правило, у кредитний договір включається положення про те, що у разі
нецільового використання, отриманих в кредит, коштів, банк матиме право вимагати у
вас дострокове повернення кредиту. Отже, звертайте увагу на відповідні
положення договору. Детально ознайомитися із особливостями
кредитування, умовами кредитного договору, які ви можете змінити на свою
користь, та наслідками залучення кредиту, про які слід пам'ятати, можна
ознайомитися у нашому Віснику за посиланням.
Вибір та залучення зовнішніх джерел фінансування
Спробуйте вже зараз отримати консультацію щодо боргового фінансування, щоб визначити, які поточні та майбутні можливості та варіанти боргового фінансування можуть бути життєво важливими для ваших стратегічних цілей.
Визначення розміру боргу, який ви можете собі дозволити, має бути одним із перших кроків при отриманні кредиту. Залучення капіталу, який ви не можете виплатити, лише призведе до нових труднощів з ліквідністю та нових ризиків. Спробуйте з’ясувати, скільки ви можете платити щомісяця і як довго – це допоможе визначити суму, яку ви зможете без проблем повернути.
Отримання кредиту від банку чи іншої фінансової установи
Залучаючи фінанси від банку чи іншої фінансової установи, ви можете подати заявку на отримання забезпеченого або незабезпеченого кредиту, виходячи з того виду інвестицій, на який ви намагаєтеся залучити гроші.
Розглядаючи заявку на
фінансування, фінансова установа у своєму рішенні керуватиметься вашим поточним
кредитним рейтингом та бізнес-планом для визначення вашої надійності та здатності
повернути кредит.
Також врахуйте свою поточну
позицію та визначте, чи відбулися зміни, які можуть вплинути на ваші прогнози.
Забезпечення довгострокової стійкості
Розгляньте шляхи оптимізації механізмів фінансування на випадок непевного майбутнього. Розуміння та передбачення фінансового стану за кількома сценаріями підтримуватиме ваш процес прийняття рішень.
Хоча проблеми з ліквідністю можуть здаватися досить далекими, вони можуть виникнути в середньостроковій перспективі. Приділивши час їх опрацюванню при гарному фінансовому стані, вища вірогідність отримати кращий результат, ніж при їх опрацюванні під час фінансових труднощів. Також можна розглянути варіанти фінансової реструктуризації, якщо проблеми з ліквідністю не зникають.
Уважно оцініть свою стратегію відновлення бізнесу, оскільки повернення до минулих показників може бути нереальним. Поміркуйте над тим, що змінилося після кризи, і адаптуйтеся до нових обставин. Ви можете виявити, що повернення бізнесу на докризовий рівень буде дорожчим і менш ефективним, ніж налагодження нових процесів та операцій. Щоб отримати допомогу у вирішенні операційних завдань після зміни обставин, перейдіть за посиланням.