ІТ-підтримка та управління ризиками

Після переведення свого бізнесу, включаючи працівників та клієнтів, у цифровий формат, існуватимуть постійні ризики, такі як порушення інформаційної безпеки та безпеки даних, якими потрібно буде управляти. Тож власник бізнесу, що працює в Інтернеті, повинен враховувати такі аспекти. 

Цифрові ризики, до яких може бути схильний Ваш бізнес:

Операційні ризики

🡺 Оскільки Ваш бізнес стає все більш залежним від функціонування цифрових технологій, дестабілізацію технологічного процесу, яка може включати що завгодно – від помилок програмного забезпечення до відмови обладнання, можуть призвести до того, що Ваш бізнес не зможе працювати. Чи готові Ви продовжувати вести бізнес, якщо одна або декілька ваших критично важливих систем виходять з ладу – чи є у вас системи ручного резервного копіювання?

Відсутність внутрішніх наборів навичок

🡺 Ваш бізнес все більше залежатиме від роботи складного програмного забезпечення. Це стосується не лише Ваших внутрішніх систем, але й зовнішніх веб-сайтів та сервісів, які клієнти використовують для взаємодії з Вами. Чи маєте Ви спеціалістів, які регулярно оновлюватимуть ці засоби, щоб адаптувати їх до Ваших потреб або усуватимуть несправності у разі їх виникнення?

Вразливі системи

🡺 Хакери та кіберзлочинці все частіше обирають мішенню бізнес і роблять це різними шляхами і способами. Чи захищені Ваші системи належним чином найновішим антивірусним програмним забезпеченням, брандмауерами та іншими системами моніторингу загроз, і чи маєте Ви навички реагування на кібератаку, якщо вона сталася?

Групи ризику

🡺 Ваші співробітники можуть все частіше працювати з дому. Їм потрібен доступ до систем, де б вони не знаходились. Однак це створює для зловмисників можливість отримати доступ до Вашого бізнесу за допомогою соціальної інженерії (метод проникнення в захищені системи, заснований на використанні соціальної психології). Вони можуть надсилати зловмисні електронні листи, запитуючи інформацію чи паролі, або з прикріпленим шкідливим програмним забезпеченням, або навіть можуть особисто зв’язатися з Вашими співробітниками, роблячи вигляд, що вони працюють в ІТ підтримці. Це дає їм дані, за допомогою яких вони можуть видати себе за Ваших співробітників та отримати доступ до Вашого бізнесу. Чи навчені Ваші співробітники правилам уникнення загроз, що походять від соціальної інженерії, і чи є у Вас система реагування, якщо працівник вважає, що він став жертвою такої схеми?

Окрім зазначеного, це впливатиме на Ваші операції, управління взаємовідносинами з клієнтами, а також продажі та маркетинг.

Заздалегідь передбачаючи та усуваючи ризики, Ви уникатимете проблем у майбутньому.

Три прості, але ефективні кроки до управління цифровими ризиками:

Розробіть гнучку систему попередження ризиків, сфокусовану на клієнті.

Встановіть ефективні моделі контролю та управління.

Будьте готові до постійних змін та адаптації.

БІЛЬШЕ

Зрештою, Ваша ІТ-безпека означає забезпечення стабільності та надійності ІТ-підтримки Вашого бізнесу. Втрата чи крадіжка даних може не лише призвести до дестабілізації ділових операцій, але й спричинити серйозні фінансові та репутаційні збитки та негативно вплинути на імідж продукції, задоволеність клієнтів, довіру інвесторів, дотримання вимог законодавства тощо.

Ви можете вжити наступних заходів для побудови або поліпшення своєї кібербезпеки:

o Контролюйте інформацію, яку Ви запитуєте та обмінюєтесь.

o Пристрої та системи, які Ви використовуєте для ведення бізнесу, повинні бути безпечними та надійними, із надійними паролями.

o Регулярно створюйте резервні копії важливих для Вашого бізнесу даних і перевіряйте свої плани відновлення резервних копій.

o Якщо Ваша компанія приймає онлайн-платежі, переконайтеся, що вони є повністю безпечними та надійними, оскільки клієнти, як правило, реагують чутливо, коли справа стосується їхніх персональних та конфіденційних даних.

o Переконайтеся в тому, що Ви встановлюєте сучасні комплексні продукти кібербезпеки, які включають антивірусні рішення, брандмауери та інші системи моніторингу та виявлення загроз.

Проводьте тренінги для своїх співробітників з питань існуючих ризиків.

Наступна стаття
Поділитися