Підготовка до кризи

Ви можете встигнути багато чого зробити, якщо Ваш бізнес ще не постраждав від коронавірусу. Використовуйте наше керівництво для МСП, щоб добре спланувати і створити бізнес, який буде стійкий до цієї та інших криз.

Наше керівництво для малого та середнього бізнесу допоможе Вам:

Поставити свій бізнес на стійкий ґрунт і зорієнтувати його на опір кризам і процвітання в невизначені часи. Визначте ключові сфери, які підтримують функціонування Вашого бізнесу, розробіть плани на випадок криз і керуйте ризиками. Детальніше у розділі "Зробити Ваш бізнес стійким".

Оцифрувати свій бізнес, щоб Ваші працівники могли керувати бізнес-процесами віддалено, а Ваші клієнти могли купувати у вас або користуватися Вашими послугами онлайн. Визначте ризики і вигоди, а також юридичні і технічні вимоги при переведенні Вашого бізнесу в Інтернет-середовище. Детальніше за посиланням.

Розробити фінансовий план, здійснювати регулярний моніторинг і вести відповідний облік, щоб краще зрозуміти фінансові аспекти Вашого бізнесу. Визначати можливості для поліпшення Вашого грошового потоку.  Детальніше у розділах "Управління та моніторинг фінансів та боргу" та "Управління своєю ліквідністю".

Створити систему раннього попередження та контролювати свій бізнес, щоб визначити, коли він може опинитися в небезпеці. Детальніше у розділі "Реструктуризація Вашого бізнесу і надання йому стійкості".

Пережити кризу

Якщо Ваш бізнес постраждав від коронавірусу, вживайте негайних заходів, щоб збільшити свої шанси на виживання.

Наш посібник для малого та середнього бізнесу допоможе Вам:

Підготувати першочергові заходи щодо реагування на кризу й способи ефективної комунікації з ключовими зацікавленими сторонами. Визначити ключові фактори бізнесу, порушені кризою, і адаптуватися до нових умов. Вести переговори з постачальниками, щоб зберегти Ваш ланцюжок поставок, і правильно працювати зі своїми клієнтами, щоб зрозуміти їх потреби. Детальніше у розділі "Правові аспекти".

Швидко адаптувати Вашу бізнес-стратегію та бізнес-операції, щоб ефективно реагувати на нові непередбачувані ситуації. Детальніше у розділі "Адаптація Вашого бізнесу до пандемії коронавірусу".

Керувати своїм грошовим потоком і борговими зобов'язаннями під час кризи. Визначити пріоритетні кроки, які необхідно зробити для забезпечення резервного фінансування та поліпшення грошового потоку. Детальніше у розділі "Управління своєю ліквідністю".

Правильно реагувати у випадку, якщо Ваш бізнес відчуває значні фінансові труднощі і Вам потрібно буде провести реструктуризацію, щоб вижити, або навіть вийти з бізнесу. Детальніше у розділах "Фінансова реструктуризація" та "Процедури відновлення платоспроможності і вихід з бізнесу".

Поділитися