Як розпочався даний проект?

У нинішніх умовах коронавірусної пандемії малим і середнім підприємствам (МСП) доводиться працювати у важкій економічній ситуації і радикально переглядати форми своєї діяльності.

У країнах-операції ЄБРР, МСП складають переважну більшість господарюючих суб'єктів і на них припадає найбільша частка зайнятості і доданої вартості, створюваної в економіці. МСП широко представлені в тих секторах, які найбільше постраждали від кризи, таких як туризм, перевезення, роздрібна торгівля і сільське господарство. Зазвичай МСП позбавлені регулярного доступу до професійної допомоги фахівців-консультантів в юридичній та фінансовій сфері, які могли б сприяти їм у розбудові операційної та фінансової діяльності.

ЄБРР запустив цей проект для того, щоб дати МСП практичні правові та бізнес-рекомендації та допомогти їм у виборі оптимального шляху розвитку і в збереженні життєздатності бізнесу в умовах фінансового стресу і правової невизначеності. Наш веб-сайт послужить загальним інформаційним порталом для  МСП, а країнові сторінки являють собою єдині канали для доступу МСП до інформації та ресурсів, що належать до їх відповідних регіонів і юрисдикцій.

Потреба в систематизованих правових і бізнес рекомендаціях для МСП пов'язана не тільки з пандемією коронавірусу. Наш веб-сайт виконує більш загальну місію, допомагаючи бізнесу змінюватися і адаптуватися.

Роль британського Фонду корпоративного управління (GGF)

Цей веб-сайт створений Європейським банком реконструкції та розвитку у співпраці з Фондом корпоративного управління уряду Великобританії.

З 2016 ЄБРР і Великобританія є важливими партнерами у веденні діалогу з державними органами в ряді країн операцій ЄБРР. Інвестиційний фонд ЄБРР і Великобританії в сфері клімату та управління був заснований відділом державної політики та управління ЄБРР і Міністерством закордонних справ, розвитку і співдружності при його Фонді корпоративного управління (GGF) для підтримки реформ в сфері управління економікою і сприяння покращенню ділового та інвестиційного клімату в країнах Східної Європи, Кавказу та Західних Балкан.

GGF підтримує ряд реформ у сфері управління і економіки, спрямованих на поліпшення ділового клімату та в кінцевому рахунку на зміцнення стабільності, скорочення бідності і підвищення добробуту. В рамках даного проекту GGF зіграв ключову роль в підготовці інформації та рекомендацій, призначених для МСП Грузії, Молдови та України.

Роль зовнішніх консультантів

Цей веб-сайт створений за підтримки  зовнішніх консультантів Arzinger та Baker Tilly.

Arzinger - це незалежна юридична фірма з регіональними філіями у Львові та Одесі та головним офісом у Києві. Вже понад 18 років Arzinger дотримається міжнародних стандартів надання послуг та є надійним партнером завдяки значному досвіду роботи в різних секторах бізнесу та сферах юридичної практики. Серед клієнтів фірми – відомі представники міжнародного та національного бізнесу.

Baker Tilly - компанія, що надає послуги з аудиту, податкового та бізнес-консалтингу, оцінки, сталого розвитку, бухгалтерського та управлінського обліку, член міжнародної мережі Baker Tilly International. Компанія веде свою діяльність на українському ринку з 1999 року і на сьогоднішній день одна з найбільших аудиторських та консалтингових компаній України, нараховуючи 300 фахівців і маючи представництва у Києві, Одесі та Запоріжжі.

Про наш веб-сайт

Веб-сайт містить детальне керівництво, зведене в шість модулів з порадами та інструментарієм, які допоможуть Вашому бізнесу підвищити свою життєздатність у важкий час. Кожен модуль включає статті по безлічі тем, що дозволить Вам швидко знайти інформацію, що відноситься до вашого бізнесу. У розділі Корисні шаблони документів ми підготували Вам зразки документів, які Ви зможете скачати і використовувати у своїй діяльності.

На веб-сайті також передбачено канали доступу до інформації по конкретним країнам і в даний час там можна знайти додаткові консультативні матеріали для МСП Грузії, Молдови та України. Ці матеріали адаптовані до потреб і особливостям законодавчого регулювання та ринків цих країн. Під час розробки веб-сайту ми консультувалися із  численними партнерами, в тому числі із Enterprise Georgia, Організацією з розвитку малого та середнього підприємництва Молдови, Міністерством цифрової трансформації України і Радою бізнес-омбудсмена України, а також кількома місцевими підприємницькими об'єднаннями. Якщо Вам потрібна більш детальна інформація, ознайомтеся з нашими країновими рекомендаціями, вибравши відповідну опцію.

Є питання?

Якщо у вас є питання про те, як працює веб-сайт, або ви хочете запропонувати додаткові консультативні матеріали, обов'язково зв'яжіться з нами за адресою: LTTBusinessguide@ebrd.com.